A turizmus összeköt
A kisprojekt célja a szlovák–magyar határ menti turisztikai együttműködések erősítése, a korábbi fejlesztések eredményeinek bemutatása, valamint új szakmai kapcsolatok kialakítása volt. A projekt hozzájárult a Szigetköz–Csallóköz térség turizmusának fejlesztéséhez és a jövőbeni közös programok előkészítéséhez.
2025. november 27-én „A turizmus összeköt” címmel egésznapos szakmai konferencia, workshop és partnertalálkozó valósult meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendezvényközpontban. A program interaktív műhelymunkákat is tartalmazott – többek között az AI-alapú turisztikai marketing eszközeiről. A résztvevők emellett Pecha Kucha formátumú inspirációs előadásokat hallgathattak fiatal turisztikai szakemberek részvételével. A rendezvény „turizmus piactér” része lehetőséget biztosított helyi termelők és kézművesek bemutatkozására, turisztikai kiadványok ismertetésére; a kulturális programot néptáncbemutató színesítette. A rendezvény mind magyarországi, mind szlovákiai turisztikai szakemberek, önkormányzati munkatársak, vállalkozók, egyetemisták, influenszerek és fejlesztők számára biztosított bemutatkozási és kapcsolatépítési lehetőséget. Összesen mintegy 130 résztvevő vett részt az eseményen, köztük több mint 58 szlovákiai érdeklődő, kiállító és előadó. A rendezvény keretében a Szigetköz Natúrpark Egyesület, a Csallóközi Városok és Falvak Társulása, valamint a Győr-Moson-Sopron Vármegye Önkormányzata hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá az aktív- és ökoturizmus fejlesztése érdekében.